آسیاب

آسیاب ها در صنعت قالبگیری دورانی و تولید مخازن نیز کاربرد بسیار زیادی داشته و میتوان آنرا بخش جدا نشدنی این صنعت دانست. طـور معمـول مـواد اولیـه مـورد نیـاز خطـوط تولیـد مخـازن ، پلـی اتیلـن اسـت. پتروشـیمی هـا پلـی اتیلـن را بصـورت دانـه ( گرانـول ) عرضـه مـی نماینـد. در صورتیکـه مـا بـرای تولیـد نیـاز بـه پـودر پلـی اتیلـن داریـم . آسـیاب وظیفـه تبدیـل دانـه بـه پـودر را بـر عهـده دارد .
مـا در
شـرکت دوران فیـدار مهـام بـا اسـتفاده از متخصصـان بـا تجربـه و کارآزمـوده همـواره کیفـت محصـولات بخصـوص آسـیاب هـای پـودر تولیـدی را تضمیـن می‌کنیـم.

آسیاب-شرکت دوران فیدارمهام

نیاز مردم به آسیاب از چندین هزار سال پیش تا به امروز همواره موجود بوده است. در دوره رنسانس مردم از آسیاب های آبی و دستی برای آسیاب ذغال سنگ استفاده می کردند. پس از مدتی مهندسین نیز به دلیل افزایش نیاز به ذغال (به دلیل افزایش استفاده عمومی جهت گرم کردن منازل، موتور های بخار و … ) اولین ماشین های آسیاب را طراحی و تولید کردند. در قرن 19 ام میلادی آسیاب هایی مخصوص حوزه کشاورزی ابداع شدند. نه تنها کاربرد های آسیاب فقط در این چند زمینه محدود نشده بلکه اکنون در زمینه ها و صنایع مختلف بسیاری کاربرد دارند.
به عنوان مثال در صنایع پلاستیک جهت کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و همچنین کاهش صدمات به محیط زیست میتوان از آسیاب های پودری برای بازیافت و استفاده مجدد از محصول کمک گرفت. محصولاتی مانند مخازن پلی اتیلن، لوله های PVC ، محصولات قدیمی و یا معیوب، محصولات بازگشتی مشتری، اضافات و پسماند های تولید، و بسیاری از موارد دیگر را میتوان پودر کرده و دوباره به فرآیند تولید باز گرداند. از این آسیاب ها میتوان جهت پودر کردن مواد و محصولاتی از جنس PVC، PE، PP، PS، ABS و PET استفاده کرد.

جدول مشخصات فنی آسیاب‌های پودر

شرکت دوران فیدار مهام
شرکت دوران فیدار مهام

نحوه کار آسیاب ها

آسیاب- شرکت دوران فیدار مهام

گرانول یا مواد مورد نظر توسط صفحه ای لرزان وارد آسیاب شده و مقدار آن به طور خودکار با توجه به آمپر موتور و دمای ماده کنترل می شود.

سپس ماده از میان دو دیسک (یکی از دیسک ها ثابت بوده و دیگری مماس با آن و در حال چرخش با سرعت بالا می باشد) عبور کرده و با نیروی گریز از مرکز و یک دمنده ( بلووِر) به صورت پودر از سیستم خارج می گردد..

دمای مواد در طول فرآیند کنترل شده و در صورت بیشتر شدن دما از مقدار تعیین شده، سیستم خنک سازی به طور خودکار دما را می کاهد.

در زنجیـره ماشـین آلات ، آسیاب ها اهمیـت بخصوصـی دارنـد. تولیـد آسـیاب نیـاز بـه تخصـص و تجربـه ویـژه ای دارد. کیفیـت اجـزا آسـیاب تعییـن کننـده کارایـی خـط تولیـد مخـازن اسـت.

آسیاب- شرکت دوران فیدار مهام

آسیاب پودر تک سنگ طرح زرما آلمان ساخت شرکت دوران فیدار مهام در سه سایز 300 (ظرفیت 100 تا 200 کیلو در ساعت ) سایز 500 (ظرفیت 150 تا 300 کیلو در ساعت) و سایز 800 ( ظرفیت 400 تا 800 کیلو در ساعت) است.

آسیاب ها مجهز به تیغه های فولاد آلیاژی ضد سایش و مقاوم با دور بالا و دارای بلبرینگ های ویژه برای عملیات پودر در صنایع لاستیک ، پلاستیک ، شیمیایی ، غذایی و بازیافت مورد استفاده قرار میگیرد.تیغه ها در دو نوع سگمنتی و یک تکه در سایز های 30 سانتیمتر ، 50 سانتیمتر و 800 سانتیمتر موجود میباشد.

آسیاب ها در صورت انتخاب مشتری (آپشنال) مجهز به سیستم پایش دما هستند و در صورت افزایش دما بصورت خودکار پاشش آب و خنک کننده فعال میشود . تنظیم فاصله بین دو سنگ ثابت و متحرک بسیار ساده و کاربردی است. مجهز به سیستم تغذیه گرانول لرزشی قابل تنظیم است و در صورت سفارش مشتری (آپشنال) امکان نصب سیستم مغناطیس آهن ربا وجود دارد.