صفحه اصلی

اطلاعات بیشتر

خط تولید محصولات پلی اتیلن به روش دورانی شامل کوره ، واگن ها ، قالب ها ، آسیاب ، اکسترودر و خردکن است . مواد اولیه (پلی اتیلن) معمولا به صورت دانه (گرانول) است که بایستی توسط آسیاب به پودر تبدیل شود سپس پودر تولیدشده با وزن مخصوص ، داخل قالب ها ریخته می شود . قالب یا قالب ها از قبل روی واگن نصب شده به داخل کوره پخن فرستاده می شود تا ذوب و با نیروی گریز از مرکز که توسط گردش 360 درجه ای بازوی واگن ها در دو جهت عمودی و افقی همزمان صورت می گیرد در مدت زمان مشخص پخت شود . سپس قالب ها توسط واگن از کوره خارج شده در محدوده سردخانه با فن های مربوطه عملیات سرد کردن انجام می شود . پس از سرد شدن قالب ها محصول از داخل قالب ها تخلیه ، پلیسه گیری و آماده تحویل به مشتری می شود.

آزادی بیشتر در طراحی

در طراحی قالب برای تولید قطعه به روش دورانی طراح شما آزادی کامل دارد. زوایا ، فرورفتگی ها و برجستگی ها در سایر روش های تولید پلاستیک همیشه با محدودیت همراه است. همچنین در سایر روش ها پس از طراحی قالب ضخامت ثابت و غیر قابل تغییر است. در حالیکه در روش دورانی ضخامت به دلخواه و بصورت مکرر قابل تغییر است.

تولید محصول دولایه ، سه لایه و چند لایه

در روش دورانی تولید محصولات چند لایه به راحتی قابل انجام است. در صورتیکه در سایر تکنیک ها نیاز به قالب های مخصوص تولید چند لایه داریم.

تولید قالب سریع و باصرفه است

ما واحد تولید قالب مخصوص به خودمان داریم بنابراین طراحی و تولید قالب ها بسیار سریع و با صرفه است . به طور کلی در سیستم قالب گیری دورانی تبدیل ایده به محصول مورد نظر ارزان و سریع است و در شرکت دوران فیدار مهام در دسترس تر است .

کاشت قطعه فلزی ( اینسرت ) در محصول آسان است

کاشت اینسرت ها در محصولات به راحتی انجام میشود. در مقایسه با سایر تکنیک های تولید پلاستیک با صرفه و با دوام است .

تولید قطعه با تعداد کم

در روش دورانی می توانیم قطعات با تیراژ کم را حتی زیر 50 عدد تولید کنیم در صورتیکه در سایر تکنیک ها مثل تزریق تیراژ زیر 1000 عدد اقتصادی نیست.

تولید در رنگ های متفاوت حتی با تعداد کم و تیراژ پایین

ممکن است شما خواسته باشید در یک تیراژ کم چندین رنگ مختلف از محصول مورد نظرتان را تولید کنید . این خواسته شما در سیستم قالب گیری دورانی به راحتی قابل اجرا است.

با دوام و قابل بازیافت

قطعات تولید شده در روش دورانی به دلیل پروسه تولید خاص بسیار بادوام هستند و در محیط های باز و در تماس با مواد شیمایی برای مدت طولانی قابل استفاده اند. همچنین این قطعات به راحتی قابل بازیافت هستند.

تولید قطعات حجیم با ابعاد بزرگ ممکن است

در روش قالب گیری پلاستیک به روش دورانی ما توانایی تولید محصولات بسیار بزرگ را داریم . میتوانیم قطعه ای به ابعاد 4 متر x 4 متر x 4 متر تا ظرفیت 65000 لیتر و تا وزن 1500 کیلوگرم تولید کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن